اخبار

تقدیم لوح افتخار به مدیرعامل واحد توليدی سمبل شیمی

در همایش تجلیل از صادرکنندگان استان صورت گرفت؛

تقدیم لوح افتخار به مدیرعامل واحد تولیدی سمبل شیمی

گزارش ویژه- « واحد صنعتی سمبل شیمی» تولید کننده انواع محصولات شوینده و از واحدهای صادراتی پرافتخار استان قزوین می‌باشد كه به نماد توان ملی در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی مبدل شده است.


به گزارش خبرنگار ولایت، مهندس سعیدجویاییان، مدیرعامل خوش‌فكر، كاردان و پرتلاش این واحد خوشنام صنعتی استان با سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری در عرصه‌ی اقتصاد مقاومتی، در شرایط دشوار ناشی از تحریم‌ها و بیماری كرونا، این شركت را به قله‌های موفقیت رسانده است و در همایش و تجلیل از صادركنندگان نمونه استان قزوین به پاس تلاش در عرصه تولید ملی و برون مرزی برای چندمین بار پیاپی به عنوان واحد صنعتی برتر و نمونه در زمینه صادرات برگزیده شد.

این مراسم باشكوه به مناسب میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) در هتل ایرانیان قزوین برگزار شد و در آن اعلایی استاندار، میرابوطالب بدری،مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی کشور، پیله فروش معاون اقتصادی استاندار قزوین، افضلی رییس سازمان صمت، صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، افلاطونی رییس سازمان جهاد کشاورزی، بخشنده رییس اتاق بازرگانی استان، جمعی از صادرکنندگان، تشکل های اقتصادی و مسوولان بلندپایه استان حضور داشتند وموفقیت چهره ماندگار و پویای عرصه صنعت و اقتصادی ملی را شاهد بودند.

پس از كسب این افتخار تندیس زرین و لوح یادبود این همایش توسط مقامات حاضر در این مراسم با افتخار به مهندس «جویاییان » تقدیم شد كه توانسته است با حضور درخشان خود در بازارهای بین‌المللی و تسخیر بازارهای صادراتی در زمینه محصولات بهداشتی و شوینده ها نام ایران زمین را پرآوازه كند. با تقدیم این لوح موفقیت دیگری نیز در کارنامه درخشان این کارآفرین برجسته به ثبت رسید.

این رویداد بزرگ نیز در حالی محقق شد که وجود مشكلاتی همچون: تشدید تحریم‌های دشمنان، شیوع بیماری كرونا آسیب بسیاری به واحدهای صنعتی وارد كرده و مشکلات مبتلابه صنعت را بیش از پیش نموده است.

خوشبختانه مجموعه تولیدی سمبل شیمی توانسته است با وجود تمامی تنگناهای اقتصادی همچنان در صحنه صادرات استمرار داشته باشد و امسال نیز برای چندمین بار عنوان ارزشمند صادرکننده استان و برتر ملی را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است؛ واحد صنعتی سمبل شیمی با هدف رونق فضای کسب و کار و تقویت اقتصاد کشور به عرصه اقتصاد و کارآفرینی پای گذاشته است و با تولید محصولات صادرات محورو حضور درخشان در بازارهای بین‌المللی علاوه بر آنکه بر افتخارات ملی و استانی خود افزوده است در رونق صنعت و افزایش اشتغالزایی استان نقش چشمگیری ایفا کرده که بسیار ستودنی است.

مهندس جویاییان مدیر، کاردان و خلاق  واحد صنعتی سمبل شیمی با ایده‌های نو و بکر به حوزه تولید و صادرات ورود کرده است با برنامه‌ریزی‌های مدون توانسته است گام‌های ارزنده‌ای در صنعت کشور بردارد و موجب درخشش نام  قزوین در کشور و بازارهای بین المللی شود.

او پرتوان و با روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر در شرایط سخت اقتصادی، تورم و تحریم‌ها در عرصه مهم صنعت و تولید از هیچ کوششی برای افزایش چشمگیر صادرات استان، افزایش اشتغالزایی، افزایش ورود ارز به کشور دریغ نکرد و بازارسنجی و در برنامه‌ریزی‌های مدون در تحقق  اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصاد ملی نقش شایسته‌ای ایفا کرد.

مهندس جویاییان با توسعه مجموعه تحت مدیریتی خود به ویژه در حوزه اشتغالزایی با بیشترین خدمت‌سانی به پرسنل و کارگران این مجموعه و جذب نیروهای جدید در قامت کارآفرینی نمونه نقش آفرینی کرد تا مسیولان ارشد و مدیران بلندپایه استان قزوین نیز مهر تایید خود را بر کارنامه درخشان این چهره ماندگار صنعت ملی بنشانند.

اکنون شاهد هستیم؛ این کارآفرین ملی با پشتکار و مدیریت منسجم خود امروز در صنعت کشور شهرت یافته است و کارشناسان عرصه صنعت و تولید به وجود چنین مدیر کاردان و با درایتی در کشور برخود می‌بالند.

مهندس جویاییان که کارنامه اقتصادی او سرشار از موفقیت است و با طرح های خلاقانه خود بارها به عنوان مدیر نمونه و برتر عرصه صنعت انتخاب شده است تا آنجایی که امروز به عنوان یک الگوی کارآمد در صحنه تولید و اشتغالزایی مطرح است.

این چهره شاخص صنعت ایران زمین که با بهره‌مندی از دانش فنی، تخصص، تلاش بی‌وقفه، کسب موفقیت‌های متعدد در عرصه تولید، صادرات و اشتغالزایی، خانواده بزرگ سمبل شیمی را به یکی از بزرگترین تولید کنندگان حوزه شوینده تبدیل  کرده و در رونق اقتصاد ملی نقش مهمی ایفاء کرده است؛ پس از دریافت تندیس زرین و تجلیل از سوی مقامات در گفت‌و‌گو با خبرنگار ولایت به تاریخچه تاسیس و تشریح روند تولید و اشتغالزایی در مجموعه تولیدی تحت مدیریت خود پرداخت.

واحد تولیدی سمبل شیمی دارای شهرت بین المللی است

جویاییان اظهار کرد: واحد تولیدی سمبل شیمی با  بهره‌گیری از علم روز دنیا، مجهز‌ترین و به روزترین ماشین آلات، دستگاه‌ها و استفاده از نیروهای متخصص توانسته است مرزهای تکنولوژی را درنوردد و دربازارهای بین المللی شهرت پیدا کند.

وی ابرازکرد:  شرکت سمبل شیمی تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا به عنوان یک شرکت و یکی از اعضاء جامعه، قابل اعتماد باشد و مسیولیت‌های خود را نسبت به جامعه، سازمان‌های مردم نهاد، نهادهای مردمی و پاسداشت محیط زیست به نحو ‌‌احسن انجام دهد.

مدیرعامل واحد صنعتی سمبل شیمی با اشاره به میزان تولیدات این واحد صنعتی عنوان کرد: سالیانه 36 هزار تن انواع محصولات شوینده و پودر رختشویی در این واحد صنعتی تولید و به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه می‌شود.

جویاییان حجم صادرات این واحد صنعتی را سالیانه 6 میلیارد دلار عنوان و خاطرنشان کرد:  محصولات این واحد صنعتی به آسیای میانه، عراق و افغانستان صادر می‌شوند تا آنجایی که طی سالهای گذشته توانسته ایم در حوزه صادرات به عنوان واحد تولیدی برگزیده انتخاب شویم.

تولید یکصد نوع محصول در واحد صنعتی شمبل شیمی

این صادرکننده نمونه با بیان اینکه پس از تامین نیاز داخل مهمترین هدف این  واحد تولیدی، صادرات می‌باشد؛ عنوان کرد: درحال حاضر در این واحد صنعتی، یکصد نوع محصول شوینده و مورد نیاز جامعه به ویژه محلول ضد عفونی كننده دست و سطوح، تولید می‌شود.

وی اشتغالزایی ایجاد شده در این واحد صنعتی را 200 فرصت شغلی عنوان و بیان کرد: درصورت تکمیل طرح توسعه مجموعه، میزان تولیدات سمبل شیمی به یکصدهزار تن در سال افزایش می‌یابد در این صورت میزان اشتغالزایی شرکت را هم افزایش خواهیم داد.

 این فعال حوزه تولید و کارآفرینی عنوان کرد: برای تحقق خودکفایی ملی در واحد صنعتی سمبل شیمی اراده و عزم جدی وجود دارد؛ امیدواریم بتوانیم در این راستا گام‌های بلندی برداریم.

جویاییان با اشاره به تاریخچه تاسیس واحدصنعتی سمبل شیمی تصریح كرد: این واحد تولیدی با بیش از 20 سال تجربه در زمینه تولید محصولات شوینده، آرایشی و بهداشتی تحت برندهای "تندیس، بهریز و نیومکس تحت لیسانس اروپا" به عنوان یكی از معدود تولید كنندگان پودر رختشویی سبك ماشینی و دستی در میهن عزیزمان مطرح می‌باشد.

وی با اشاره به موفقیت‌های واحد تولیدی سمبل شیمی در عرصه خودکفایی اقتصاد ملی بیان کرد: كسب عنوان واحد نمونه تولید ملی در سال 1384، واحد نمونه صادراتی در سال گذشته و سال‌های متوالی دیگر در کنار کسب سایر افتخارات و اخذ گواهی‌های معتبر از موفقیت‌های این واحد تولیدی می‌باشد.

این صادرکننده نمونه اضافه کرد: در سال 1390 در راستای حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و تخصصی مرتبط با رشته‌های آكادمیك صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی، دانشگاه علمی ـ كاربردی سمبل شیمی تأسیس شد تا پذیرای آموزش فرزندان امروز این مرز و بوم در زمینه‌های مختلف علمی ـ تحقیقی باشد.

وی یادآورشد: از آن سال تا کنون دانشگاه علمی و كاربردی سمبل شیمی هر ساله پذیرای دانش پژوهان علاقه‌مند، به رشته‌های صنعت شوینده و رشته‌های دیگر تحصیلی می‌باشد.

جویاییان با اشاره به گام‌های بلند سمبل شیمی در رونق تولید ملی تشریح کرد: با توجه به نامگذاری سال های اخیر  با رویکرد اقتصادی  از سوی مقام معظم رهبری، شركت سمبل شیمی تبدیل به هلدینگ گروه تولیدی و صنعتی تندیس گرد.

وی اضافه کرد: این گروه صنعتی همچنین با تشكیل گروه طراحی مهندسی و ایجاد یك واحد مجهز ماشین‌سازی، اقدام به طرح توسعه كارخانه و ساخت پلنت تولید پودرهای شوینده با دانش فنی و نیروی داخلی نموده است.

این صادر کننده نمونه یادآور شد: پلنت قبلی موجود در كارخانه، ساخت خارج از كشور بوده است؛  اکنون گروه تولیدی سمبل شیمی برای جلوگیری از خروج ارز با همت والای نیروهای پرتوان ایرانی اقدام به ساخت این پلنت نموده است.

این مدیر اقتصادی یادآورشد: در شرایط فعلی که با تحریم های متعددی روبر هستیم تولیدکنندگان استان قزوین خواستار تسریع در رفع موانع تولید و ایجاد تسهیلات بیشتر برای صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی هستند که امیدوارم در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

واحد صنعتی سمبل شیمی به مشتری مداری اعتقاد راسخی دارد

جویاییان با بیان اینکه واحد صنعتی سمبل شیمی  توانسته با ایجاد تكنولوژی و رسیدن به فنآورهای روز دنیا، محصولات متنوعی در سطح كشورهای مختلف عرضه کند؛ تشریح کرد: در این واحد صنعتی با اعتقـاد راسخ به اصول مشتری مداری و با وجود تحریم ها به اهداف تعیین شده نزدیك تر هستیم و هدف اصلی مدیران آن نیز، تولید محصولات با كیفیت مطابق با سلایق ایرانی و مجهز به تكنولوژی روز دنیا است و همواره در جستجوی نوآوری در تولید محصولات جدید می باشند.

این مدیرعامل موفق با اشاره به چشم انداز آتی واحد تولیدی سمبل شیمی بیان كرد: این واحد تولیدی در راستای اهداف بلندمدت خود توانسته رشد چشمگیری در سال های اخیر داشته باشد كه این امر نشانگر توانایی و برنامه ریزی دقیق مدیران  مجموعه برای این شركت تولیدی و صنعتی می باشد.

مدیرعامل واحد تولیدی سمبل شیمی اظهاركرد: قزوین در حوزه تولیدات صنعتی و صادرات پتانسیل خوبی دارد و بدون شک این استان با داشتن بازرگانان با سابقه و ظرفیت بالای تولید در صورت ساماندهی و حمایت لازم از صادرکنندگان و فعالان عرصه صنعت، آن‌ها می‌توانند چشم انداز ترسیم شده در افزایش صادرات و اقتصاد مقاومتی را محقق کنند.

جویاییان در ادامه سخنانش  عبور از مشکلات اقتصادی، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات را نیازمند حمایت جدی دولت دانست و تصریح کرد: در شرایط سخت سیاسی و اقتصادی که کشوربا آن روبروست و مصرف برخی کالاها در داخل اشباع شده است باید صادرات را محور کارها قرار دهیم تا از مشکلات عبور کنیم.

وی اضافه کرد: بدون شک ایجاد اشتغال و کمک به رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی نیازمند توجه و حمایت جدی از تولید است ؛ اگر فرایند کارها در کشور تسهیل شود تولیدکننده می تواند با آرامش فکری بهتری به صادرات هم بیندیشد.

این صادرکننده ملی بیان کرد: برای این که از قافله رقبای خود بازنمانیم باید نگاه خود را بزرگتر کرده و به جای چند کشور اطراف به بازارهای جدید صادراتی فکر کنیم زیرا بسیاری از تولیدات ما قادر است در سطح بین المللی مصرف کننده خود را پیدا کند.

جویاییان تصریح کرد: خوشبختانه در استان قزوین رویکرد استاندار و معاونان و اکثر مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط در مسیر تسهیل در امور تولیدکننده و صادرکننده است؛ امیدواریم این همکاری ها تداوم داشته باشد.  

وی یادآور شد: این شركت با سرلوحه قراردادن سیاست‌های سازنده اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخل كه سال‌های اخیر بسیار مورد تاكید مقام معظم رهبری بوده است؛ به فعالیت پرداخته و در راستای اجرای شعار امسال مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی‌های خاصی در این شركت انجام شده است.

جویاییان در ادامه افزود: توجه به تولید محصولات صادرات محور و باكیفیت بالا با استفاده از نیروهای متخصص داخلی، فناوری روز و توجه به اصل مشتری‌مداری، سبب استقبال چشمگیر از محصولات این شركت در كشورهای دیگر شده است.

وی اظهارداشت: بالا بودن سودهای بانکی از دیگر مشکلاتی است که هزینه تولید را بالا برده و رقابت با تولیدکننده خارجی را سخت تر می کند که باید در این مسیر نیز تدابیری صورت گیرد.

گفتنی است؛ از جمله افتخارت واحد صنعتی سمبل شیمی این است که  تا كنون توانسته با توجه به توانمندی های خود به عنوان صادر كننده نمونه استـــانی، و تولید كننده برتر سال معرفی شود که نشان از توجه ویژه مدیران این شرکت به تولید محصولات باکیفیت، صادرات محور و دارای استانداردهای بین‌المللی است.

همچنین واحد صنعتی سمبل شیمی که با هدف رونق فضای کسب و کار، تقویت اقتصاد کشور با اتکاء به اصل مشتری‌مداری و توجه به کیفیت و تولید محصولات مرغوب مطابق با استانداردهای بین المللی به عرصه اقتصاد و کارآفرینی پای گذاشته است؛ با رویکرد تولید محصولات صادرات محور و حضور درخشان در بازارهای بین‌المللی سعی دارد با رونق صنعت، در توسعه اقتصادی منطقه، اشتغالزایی برای جوانان این مرز بوم  و تحقق شعار خودکفایی ملی ایفای نقش کند.


© 2024 تمامی حقوق این وب سایت برای گروه صنعتی تندیس محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط ارژنگ وب